Avto.info

Arhiv: Šport

April 2018

Uspešen debi na prvi dirki sezone v Ajdovščini

Posadka Tim Novak-Uroš Ocvirk že na prvi reli dirki do stopničk v svoji diviziji

Torek, 24. april 2018 , 06:22

Z relijem Vipavska dolina se je začelo novo državno prvenstvo in po nekaj letih pavze od skupnega nastopanja, je na njem nastopila tudi posadka Tim Novak-Uroš Ocvirk z Opel ADAMOM R2. Prvič sta se tudi zapodila na deset hitrostnih preizkušenj, ki so bile skupaj dolge skoraj 90 kilometrov in se pomerila s preostalimi 72 posadkami.

Rally Vipavska dolina 2018

Premrl in Ošlaj začela sezono s težjo nesrečo, a obljubljata hiter povratek

Torek, 24. april 2018 , 06:17

V Vipavski dolini smo tudi tokrat spremljali atraktiven reli, ki pa za ekipo Unikatoy racinga ni imel srečnega konca. Po tesnem boju za najvišja mesta v diviziji 2 sta Grega Premrl in Vili Ošlaj na sedmi hitrostni preizkušnji doživela težjo nesrečo, ki utegne tudi nekoliko spremeniti načrte za nadaljevanje sezone ...

Ponovno se obeta spektakel

Četrtek, 19. april 2018 , 06:31

Za Grego Premrla, Vilija Ošlaja in ostale člane ekipe Unikatoy racing se pričenja sezona 2018. Njihov prvi tekmovalni preizkus bo predstavljal uvodni reli letošnjega slovenskega državnega prvenstva, ki bo potekal v Vipavski dolini.

Tim Gajser prvič letos na stopničkah

»Hvaležen sem in vesel, da sem nazaj«

Torek, 17. april 2018 , 16:07

Naš najboljši motokrosist Tim Gajser je bil na zadnji dirki na Portugalskem tretji in s tem prvič letos stopil na stopničke. Devetemu, šestemu in sedmemu mestu je tako dodal še tretje, svojo najboljšo uvrstitev letos. Nepremagljiv pa je bil ponovno Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je zmagal že četrtič v tej sezoni. Na Šport TV smo lahko spremljali lepo dirko.

Prva dirka za Rim ePrix

Moštvo Renault e.dams šesto na ulicah Rima

Ponedeljek, 16. april 2018 , 10:30

Prva dirka za Rim ePrix je bila po obisku zelo uspešna, česar pa se  ne da trditi za moštvo Renault e.dams, saj je osvojilo le šesto mesto s Sébastienom Buemijem in štirinajsto mesto z Nicolasom Prostom.

Poročilo o dirki za VN Kitajske

Nico Hülkenberg je osvojil odlično šesto mesto

Ponedeljek, 16. april 2018 , 10:20

Nico Hülkenberg je osvojil odlično šesto mesto v dirki, ki jo je začel z učinkovitim prebojem skozi gnečo prvega kroga, nadaljeval z obvladovanjem obrabe pnevmatik, izkoristil priložnost za drugo menjavo koles med posegom varnostnega avtomobila, pred koncem dirke pa se je še lahko boril za boljšo uvrstitev.

Audi e-tron Vision Gran Turismo

Najprej PlayStation, zdaj še prave dirkalne steze

Petek, 13. april 2018 , 07:37

- Ko virtualnost postane realnost
- Povsem električni konceptni avto kot dirkalni taksi na Formuli E
- Audijev direktor razvoja Peter Mertens: "Električna mobilnost bliskovito hitro dobiva vse večjo veljavo"

Unikatoy Racing

Grega Premrl in vsi ostali člani ekipe Unikatoy Racing že nestrpno odštevajo dneve do pričetka sezone 2018

Četrtek, 12. april 2018 , 07:45

Premrl se je naslova državnega prvaka divizije 2 v lanski sezoni veselil v družbi enega najbolj izkušenih in uspešnih slovenskih sovoznikov, Vilija Ošlaja. Posadka tudi v letošnji sezoni ostaja nespremenjena, prav tako pa pri ekipi Unikatoy ne bodo zamenjali niti svojega zmagovalnega konja - Citroëna DS3 R3T.

Moštvo Renault Sport Formula One

Poročilo o dirki za VN Bahrajna

Torek, 10. april 2018 , 06:16

Hülkenberg je nekaj časa vozil na četrtem mestu, imel pa je strategijo dveh postankov v boksu z začetkom in koncem dirke na super mehkih in s srednjim delom dirke na mehkih pnevmatikah. Carlos Sainz je imel smolo, da je za las zgrešil točke in dirko končal na enajstem mestu.

Moštvo Signatech Alpine Matmut

DOBRA PRIPRAVLJENOST NA VZDRŽLJIVOSTNO SVETOVNO PRVENSTVO FIA

Torek, 10. april 2018 , 06:12

· Moštvo Signatech Alpine Matmut je minuli konec tedna sodelovalo v prologu pred začetkom prvenstva FIA WEC, ki je bil na stezi Paul Ricard na jugu Francije.
· Dirkači Nicolas Lapierre, André Negrão in Pierre Thiriet so izmenoma vozili Alpine A470 s startno številko 36 in dosegli drugi najboljši čas razreda LMP2.

Prvenstvo MotoGP

Lenovo postal tehnološki partner ekipe Ducati

Sobota, 7. april 2018 , 07:01

Začenši s sezono 2018 je družba Lenovo postala ključni tehnološki partner ekipe Ducati, ki bo uporabljala računalnike, tablice in strežnike podjetja pri svojem tekočem in razvojnem delu. Prva dirka, na kateri bosta sodelovala Lenovo in Ducati, bo v nedeljo, 8. aprila, na dirkališču Autódromo Termas de Río Hondo v Argentini.

Tim Novak & Opel

Tim Novak na državno reli prvenstvo z Oplovo podporo

Petek, 6. april 2018 , 06:42

Ljubljana. Tim Novak bo v sezoni 2018 znova nastopal na vseh naših relijih z močnejšim dirkalnikom Opel ADAM R2, na sovozniškem sedežu pa bo znova sedel Uroš Ocvirk. Na domača tla se vrača po dveletnem nastopanju v Nemčiji v ADAC Opel Rallye pokalu.

Speedway

Žagar proti sedemnajstici

Torek, 3. april 2018 , 06:04

V Krškem je uvodna dirka državnega prvenstva v speedwayu na velikonočno nedeljo že tradicionalno postregla s pričetkom slovenske sezone v speedwayu. Blizu tradicije pa je bila tudi brezmadežna uvodna zmaga Mateja Žagarja, ki je s tem napovedal naskok na že sedemnajsti zaporedni naslov državnega prvaka Slovenije.