Avto.info

Trojno zmagoslavje za vozila »Made in Italy« v Nemčiji

Alfa Romeo osvojila tri prva mesta na tekmovanju za najboljše avtomobile »Best Cars«

Trojno zmagoslavje za vozila »Made in Italy« v Nemčiji: Alfa Romeo osvojila tri prva mesta na tekmovanju za najboljše avtomobile »Best Cars«

Avtor: Foto: Alfa Romeo

Trojni uspeh za Alfo Romeo: italijanska znamka je osvojila tri prva mesta na tekmovanju za najboljše avtomobile leta 2024, ki ga organizira nemška revija auto motor und sport. Giulio so bralci revije že sedmič izglasovali za zmagovalko v kategoriji srednje velikih uvoženih vozil. Stelvio in Tonale sta prav tako osvojila prvi mesti v svojih kategorijah. Uspeh brez primere: celotna modelna paleta znamke Alfa Romeo na najvišjih stopničkah zmagovalnega odra.

Limuzina Alfa Romeo Giulia je z 21,5 odstotki prejetih glasov ubranila naslov v kategoriji srednje velikih uvoženih vozil in za seboj pustila 18 tekmecev. Alfa Romeo Tonale je zmagal med 34 modeli v kategoriji uvoženih kompaktnih SUV vozil. Modelu Alfa Romeo Stelvio pa so bralci revije auto motor und sport podelili prvo mesto med 45 uvoženimi modeli v kategoriji velikih SUV vozil. Na 48. izboru za nagrade "Best Cars" so bralci revije auto motor und sport izbirali med 455 aktualnimi modeli, razvrščenimi v trinajst kategorij; med kandidati so bili tudi uvoženi modeli.