Start

Start

Klemen Gerčar in Bogo Gajser

Tomac in Wilson

Po končanem rednem delu sezone MXGP je Klemen Gerčar kot del slovenske  motokros reprezentance nastopil še na sklepnem dejanju tekmovanj v MXGP. Poleg njega sta barve Slovenije na pokalu narodov zastopala še Tim Gajser (Open) in Jernej Irt (MX2).

Reprezentanca se je odrezala zelo dobro, saj so se z enajstim mestom brez večjih težav uvrstili neposredno v finale A, kjer je nato od vseh 34 prijavljenih držav nastopilo najboljših 20. A smola je žal zahtevala, da se Slovenci niso mogli uvrstiti višje kot na 20. mesto, saj se je na enem od treningu Gajser poškodoval (počeni dve vretenci), in tako v finalnih vožnjah ni nastopil.

Na srečo bo Gajser lahko v celoti okreval, s prikazanim pa je bil Klemen Gerčar zadovoljen: »Glede na vse rezultat ni slab. Prepričan sem, da bi brez Timove poškodbe pokal narodov končali precej višje. A žal je smola zahtevala svoje. Pri meni se je poznalo, da sem zaradi poškodbe moral izpustiti zadnji dve dirki MXGP in da skoraj štiri teden nisem zares sedel na motociklu in treniral. Na začetku vožnje sem še lahko držal korak z najboljšimi in se vozil v prvi deseterici, nato pa so mi tako na kvalifikacijah kot na dirki sami v drugi polovici vožnje pošle moči in sem storil nekaj napak. Proga v Kegumsu v Latviji je bila bolj peščena kot smo pričakovali, poleg tega so jo še dodatno sfrezali, kar je nenavadno, čez noč je padal dež in jo dobro namočil, zato razmere niso bile najbolj enostavne. A pogoji so bili za vse dirkače enaki, zato lahko ocenim, da smo že z uvrstitvijo v finale A dosegli veliko. Tako je v športu, potrebno je tudi nekaj sreče, Timu želim čimprejšnje okrevanje, Jernej pa je je tudi dobro odrezal, a žal sva bila v boju z ostalimi samo dva dirkača, ostale reprezentance so imele po tri.«

Novi zmagovalci pokala narodov so postali Francozi, drugi so bili Belgijci in tretji Američani. Klemna Gerčarja zdaj naslednja dirka čaka čez 14 dni na zadnji preizkušnji v slovenskem državen prvenstvu. Sicer je v letošnjem prvenstvu MXGP Klemen osvojil skupno 29. mesto s 37 točkami, in dosegel zastavljen cilj, da se na dirkah uvršča med dobitnike točk in predvsem, da si nabere čim več izkušenj na najvišji ravni tekmovanja v motokrosu.  Vsega skupaj je v končni razvrstitvi MXGP uvrščenih 77 motociklistov.

Rezultati FIM pokala narodov v motokrosu 2014: 1.Francija, 2. Belgija, 3. ZDA, 4. Velika Britanija, 5. Nemčija, 6. Italija, 7. Švica, 8. Rusija, 9. Estonija, 10. Nizozemska,…20. Slovenija. Skupno je sodelovalo 34. ekip.